Corona Salgınında Tatil: Kiralık Villa

Yaklaşık 1 yıldır ülkemizi ve tüm dünyayı tesiri altına alan Corona virüs nedeniyle evlere kapanıldı denilebiliriz. Zaman zaman uygulanan kısıtlamalar ve yasaklamalar nedeniyle adeta herkes bir bunalım ve stres altına girdi. Artık iyice bunalan vatandaşlar alternatif seçeneklerle rahatlamanın ve biraz olsun virüs tehdidinden uzaklaşarak kafa dinlemenin yollarını aramaya başladı. Kalabalıklardan uzak, güvenilir ve sağlıklı bir şekilde tatil yapabilmek için arayışlarda olanların karşısına çıkan ilk seçenek kiralık villalar oluyor. Evet, doğru duydunuz, Corona salgınında tatil yapmak ve bunu güvenilir ve sağlıklı bir biçimde gerçekleştirmek isteyenler için kiralık villalar en ideal tercihlerden birisi oluyor. Otel yerine kiralık villanın yanı sıra bungalov, kamping ve apart seçenekleri de bulunuyor. Fakat havuz, sauna, hamam, jakuzi gibi imkânları sayesinde kiralık villalar diğerlerine nazaran daha sık tercih ediliyor.

Henüz tam olarak bu salgından kurtulamasak da yeni normalimiz olan temizlik, maske ve mesafe koşullarını en iyi sağlayan kiralık villalarda tatil keyfi aralıksız devam edebiliyor. Tedbirlere ve kurallara uygun bir biçimde dışarıyla temas olmadan tamamen kendi içerisinde izole bir şekilde tatil geçirmek kiralık villa avantajlarıyla mümkün oluyor.

Yerli ve Yabancı Turistler İçin Kiralık Villalar ve Butik Oteller

Virüs salgını nedeniyle kalabalıklardan uzakta kalmak ve kendisini koruyarak tatilini yapmak isteyenlerin ilk tercihi kiralık villalar olmaktadır. Bütçesi biraz daha uygun olması nedeniyle butik oteller de sıkça tercih edilebilmektedir. Son dönemlerdeki istatistiklere bakıldığında bu durumu görmek mümkün. Yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği tatil seçenekleri kiralık villalar ve butik oteller olmaktadır. Özellikle deniz kenarları ve doğa ile iç içe olan mekanlarda sıkça karşılaşmak mümkün. Büyük ve kalabalık yerlerden uzak, doğa ile baş başa, sağlıklı ve huzurlu bir tatil için kiralık villalar ilk akla gelen seçenek oluyor.

Virüs salgının iyiden iyiye kendisini hissettirdiği ve tehlikeli boyutlara geldiği günlerde tüm oteller kapatılarak tedbirler alınmaya başlamıştı. Daha sonra gerekli önlemler alınıp düzenlemeler yapılarak tekrardan açılmıştı. Fakat buna karşın oteller pek fazla tercih edilmeyerek boş kaldı denilebilir. Kiralık villalar ise otellerin aksine adeta talep patlaması yaşayarak en çok tercih edilenler arasında ilk sıraya yerleşti.

Kiralık villa muhafazakâr kesim için de son derece uygun bir tatil ortamı sunmaktadır. Korunaklı havuzu ve bahçesi ile kimsenin içeriyi görmesine imkân yoktur. Bu da İslami tatil tercih edenler için de son derece makul bir durumdur. Bu tür tatilleri tercih edenler için uzun yıllardan beri tercih konusu olan kiralık villalar, salgın döneminde de popülerliğini korumaktadır.Dışarısıyla hiçbir şekilde temas etmeden, kalabalıklara karışmadan güvenli ve sağlıklı bir tatil geçirebilmek için büyük bir fırsat sunmaktadır. Dışarısıyla temas etmenin zorunlu olduğu hallerde ise temizlik, mesafe ve maske kurallarına riayet edildiği sürece virüsün bulaş riski oldukça düşük olacaktır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir