Home Office Çalışma Yöntemleri

Covid19 pandemisi ile çok daha aşina bir kavram haline gelen home office aslında ev ofisi anlamına geliyor. Bu sayede her sabah kalkıp işe gitmek zorunda kalan kişiler işe gitmek yerine evden çalışmaya devam ediyorlar. Mevcut işlerini teknolojik ekipmanlar sayesinde hayata geçiriyorlar.

Home office çalışma yöntemleri artmasıyla birlikte zaten evde olan ve çalışmayan kişiler ile işini evden yürütmek isteyenler de konuyla ilgilenmeye başladı. Herkes evde olup boş zamanlarını değerlendirerek para kazanma fikrine sıcak bakmaktadır. Home office iş ilanları sizin için iyi bir başlangıç olabilir.

Home Office İşler

Home office çalışan ekiplere nasıl liderlik edilmeli? | İK Blog

Home Office işler genellikle hizmet sunma şeklindeki işlerdir. Müşteri temsilciliği, satış temsilciliği, eğitmenlik, fotoğrafçılık, muhasebecilik, tasarımcılık, yazılımcılık, çocuk bakımı, e ticaret ile ürün satışı gibi işler en çok tercih edilen home office işler arasında ilk sıradadır. Ancak bu işleri sınırlamak mümkün değildir. Herkes kendisine uyan bir işi home ofis şeklinde yürütebilecektir. Özellikle teknoloji alanında yeteneği veya eğitimi olan kişiler evden çalışmak için oldukça uygundur. İnsanlarla elektronik ortamda iletişime geçebilir, iş üreterek satabilirler.

Kendinize uygun bir home office iş ilanları arıyorsanız kariyer siteleri üzerinden ilanlar gözden geçirebilirsiniz. Size uyan işlere online olarak başvuru yapabilirsiniz. İsterseniz en çok ihtiyaç olan alanlarda eğitimlere katılabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Bu şekilde yeni bir iş sahibi olabilirsiniz.

Eğer yabancı diliniz varsa home Office jobs şeklinde yapacağınız aramalarla bu yeteneğinizi kullanabileceğiniz işler de bulabilirsiniz. Örneğin tercümanlık evden çalışmak için iyi bir iştir. İsterseniz de asıl işinize ek olarak home ofis işler yapabilirsiniz. Böylece harcamalarınızı finanse ederken katkısı olacaktır. Home ofis çalışmak ekstra zamanı olan herkes için en iyi seçenektir.

Home Office Uygulamaları

Verimli Çalışma İçin: Home Ofis Çalışanlara Öneriler - MAPFRE Blog

Home Office çalışırken diğer çalışanlarla iletişim kurmak için bazı uygulamalar şarttır. Google hangouts, skype, Microsoft teams, whatsaapp web, contact gibi home Office uygulamaları sayesinde diğer çalışanlarla iletişime geçebilirsiniz.

Home Office Önerileri

Home ofis oldukça cazip görülen bir teklif olmasına rağmen zorluklarını göz ardı etmek mümkün değildir. Çünkü evde rehavete kapılmak oldukça kolaydır. Çalışanlar iyi bir disiplin tutturmalı ve düzenlerinden sapmamalıdır. İradelerine daha fazla karşı koyacakları kesindir. Diğer işlere kapılarak asıl işinizi ihmal etmemek için bazı düzenlemeler yapmak gerekir. Home Office çalışan yorumları  tarafından belirlenen sorunlara birkaç çözüm sunalım.

Öncelikle kendinize bir çalışma odası ya da çalışma alanı belirlemelisiniz. Her gün aynı saatte burada işinizin başında olmalısınız. Pijama ile çalışmak yerine rahat ama her an dışarı çıkacakmışsınız gibi giyinmeniz psikolojik olarak sizi olumlu etkiler. Nasıl ki ev işlerini işten geldikten sonra yapıyorsanız yine aynı şekilde devam edin. Önceliğiniz her zaman işiniz olsun.

Eğer çocuklarınız varsa onlar için yarım günlük bir kreş ya da eşinizle dönüşümlü bakma gibi yöntemler deneyin. Bu şekilde kendinize özel bir alan yaratırsınız. Home Office çalışanlara tavsiyeler ile kendinizi daha iyi disipline edebilirsiniz.

Home Ofis Çalışanların Vergi Yükümlülüğü

Home ofis ile ilgili yapılan 10 büyük hata ve bunlardan kaçınma yolları -  scientu.net

Bir işverene bağlı olarak evden işini yapanlar için zaten vergilendirme yapılmaktadır. Ancak kendi işini yapan kişiler için bireysel olarak vergilendirme söz konusudur. Home ofis çalışma yöntemleri pek çok konudan cazip olsa da vergi konusunda kurtuluş yoktur. Online olarak kazanılan paralar da gelir vergisine girmektedir. Ancak bunun için kazanılan paranın belirli bir sınırın üstünde olması gerekir. Bu durumda bir şahıs şirketi kurularak vergilendirme yapılır. Limitin altında kalan kişiler ise vergilendirilmeyecektir. Alt sınır 1 aylık kazancın asgari ücretin altında olması şeklindedir.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir