Pandemide Güvenli Tatil Nasıl Yapılır?

Covid-19 virüsü hayatımıza girdiğinden beri günlük hayat kurallarımız yeniden şekillenmiştir. Bu açıdan bakıldığında sadece günlük yaşam değil tatil kurallarımız da yeniden yapılanmıştır.  Bu yeniden yapılanma sonrasında artık tatil yaparken kurallara riayet etmeli ve harfiyen uymalıyız. Bu durum kişisel ve ailesel sağlığımız için çok önemlidir.

Türkiye’de genel algıya göre tatil kalabalık yapılan bir aktivitedir.  Ancak bu algını tersine sosyal mesafe korunarak ve siz ve ailenize özel bir tatil geçirmek mümkündür.  Bu tatili geçirebilmek için ufak ipuçlarını size sıralayacağız. Bu ipuçlarının yanında sizlerde koyulan kurallara harfi harfine uymalısınız. Covid önemlerine uygun şekilde güvenilir villa kiralama için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Villa Kiralık

Pandemi Sürecinde Güvenli ve Sağlıklı Tatil İçin Kiralık Villalar

Kalabalık arkadaş gruplarının ve ailelerin pandemi öncesi dönemde de gözdesi olmaya başlayan kiralık villa turizmi pandemi döneminin başlamasıyla beraber daha da popülerleşmiştir. Üstelik kiralık villa tatilinin otel ya da pansiyon tatilinden herhangi bir farkı yoktur. Modern villalar deniz kenarında kurulabilmekte içerisinde havuz bulundurulabilmektedir. Bu şartlar altında sevdiklerinizle beraber mesafeli bir tatilin keyfine varabileceksiniz.

Kiralık villalarda tatil yapmak istiyorsanız sağlık yönünden en ufak bir kuşkunuz olmamalıdır. Çünkü villalar her müşteriden sonra dezenfekte edilmekte ve bir sonraki müşterinin sağlıkla kullanımına hazır bekletilmektedir. Kiralık villada tatil yapmanın sağlık yönünden bir diğer faydası da ortak kullanım olmayan havuz ve bahçe gibi mekânlara sahip olmasıdır. Bu özellikleri dolayısıyla kiralık villa tatili diğer tatil seçeneklerinden bir adım öndedir.

Villa kiralayarak tatilinizi yaptığınız sırada dış dünya ile bağlantınızı tamamen kesebilirsiniz.  Villanın kendi bünyesinde yer alan mutfak ve barbekü bölümlerinde yemeklerinizi yapabilir ve tüketebilirsiniz. Bu sayede pandemi kurallarına riayet ederek mesafeli ve korunaklı bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kiralık villa tatili yaparken normal tatillerde yapılabilecek tüm olanaklara da sahip olabileceksiniz. Üstelik bu olanaklar sizin ve ailenizin kullanımına özeldir. Havuz, sauna, barbekü, buhar odası ve birçok özellik kiralık villalarda da mevcuttur.

Villa kiralayarak tatil yapmanın bir diğer avantajı da her mevsim ve hava durumunda tatil yapabilmektir.  Kiralık villalar yaz ayları için bünyesinde klima bulundurmaktadır. Bu şekilde kış aylarında tatil yapabilmek için de şömine ve doğalgaz sistemi villalarda mevcuttur. Ayrıca kiralık villalar dış cephe yalıtımlı olmalarından dolayı ısı kaybına engel olmaktadır.

Kiralık Villalarda Alınan Covid-19 Önlemleri

Bilim kurulunun sağlık yönetmeliği kapsamında alınan kararlar doğrultusunda dezenfekte çalışmaları yapılan kiralık villalar müşterilere sağlık açısından tam bir güvence sağlamaktadır.  Bu doğrultuda tatil planlarınızı kiralık villalara göre yapmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Kiralık villalar her müşteriden sonra yani her yeni müşteriden önce dezenfekte edilmektedir. Bu işlem öncelikli olarak yüksek temaslı yüzeylerde yapılmaktadır. Kapı kolları, mobilyalar, mutfak ve banyo bölümleri en az %80 alkol oranına sahip kimyasallarla temizlenmektedir. Daha sonra bu kimyasallar su ile durulanmakta ve villa kullanıma hazır hale getirilmektedir.

Haftasonu Evde Kalmanıza Gerek Yok!

Pandemi döneminde uygulanmakta olan Haftasonu sokağa çıkma kısıtlamasında evde tıkılıp kalma gibi bir duruma maruz kalmamanız için kiralık villa seçeneği son derece uygundur. Bu sayede haftasonunuzu unutulmaz bir tatil hatırasına çevirebilirsiniz. Üstelik bu hatırayı sadece size özel olan havuz ve saunada vakit geçirerek gerçekleştirebileceksiniz. Mevsim fark etmeksizin kiralık villa seçeneğini kullanabilirsiniz. Kış aylarında şömineli yaz aylarında ise klimalı villalar sizlere mevsimin olumsuz etkilerini en az düzeyde hissettirecektir.

Maske, Mesafe ve Temizlik Kurallarına Dikkat Edin

Pandemi döneminde tatile çıkanların temizlik, maske ve mesafe kurallarına daha çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Çünkü turizm amacıyla yurtdışından gelen insanlar ya da vatandaşlarımız dolayısıyla virüs tehlikesi iki kat daha artmaktadır. Pandemi kuralları unutulmadan tatil yapmanın zorlukları da düşünüldüğünde en iyi seçenek villa kiralamak olacaktır.

Villada aileniz ile kalıyor olmanız da kurallara uymamanız anlamına gelmemektedir. Kiralık villanıza yerleştiğiniz andan itibaren dışarıdan kimse ile maskesiz iletişim kurmamalısınız. Kapalı mekanlarda çok kalmamaya da dikkat göstermeniz sağlığınız açısından iyi olacaktır.  Herhangi bir sebeple kiralık villanızı terk etmeniz durumunda dönüşte derhal ellerinizi bol köpüklü sabunla yıkamalısınız. Bu hem sizin hem de ailenizin sağlığı için önemli bir husustur.

Sosyal Çemberinizden Uzaklaşmayın

Tatil kelimesi zihnimizde çağrıştırdığı anlamıyla; yaz mevsiminde gerçekleştirilen ve kalabalık ortamlarda bulunulan aktivitedir. Ancak pandemi döneminde tatil kesinlikle böyle olmamalıdır. Yaz aylarında gerçekleştirilmesinde herhangi bir sakınca olmamakla beraber kalabalık ortamlarda kesinlikle bulunulmamalıdır. Pandemi döneminde yeni hayat şartlarına bağlı olarak tatil koşulları da revize edilmelidir. Tatil yapılacak grup aile ve arkadaş grubunun dışına çıkmamalıdır. Sosyal çember olarak adlandırılan bu grup için kiralık villa da tatil en uygun seçenektir. Dışarı ile bağlantı gerektirmeyen bu tatil seçeneğini değerlendirmelisiniz.

Sağlık Bakanlığının Covid 19 sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir