Turizm Yatırım Fırsatları

Turizm Yatırım Belgesi – DFG DANIŞMANLIK HİZMETLERİ VE MİM. TİC.LTD. ŞTİ

Dünyada Turizm, ülkeler açısından önemli bir gelir kaynağı olarak ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde Turizm sektörüne yönelik olarak hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.  Turizm yatırımı ile artık gelir kaynaklarının arttırılması amaçlanmaya çalışılmaktadır.

Ülkemize her yıl yüzlerce turist gelmektedir. Turistlerin ilgi duyacağı bir ülke haline gelmek adına pek çok yatırımlar yapılmaktadır. Çünkü ne kadar çok Turist gelmesi, ülke kasa sına o kadar çok meblağların girmesi demektir. Ülkenin kalkınması açısından Turizm oldukça önem arz eden sektörlerden biri olmayı başarmaktadır.

Turizm Yatırımı Nedir, Niçin Yapılıyor?

Turizm yatırımı nedir, niçin yapılıyor düşüncesi içerisine girebilirsiniz. İlk etapta Turizm yatırımının neyi ifade etmiş olduğunu söylememiz gerekir. Turizm yatırımı, turistlerin barınmadan, içmeye, dinlenmeden eğlenceye kadar tüm gereksinimlerini karşılayacak donanım bütününü ifade etmektedir. Bina, arazi gibi birçok donanım bütünleri ile Turistik ihtiyaçların sorunsuz şekilde karşılanması mümkün bir hale gelmeye başlar.

Turistler ülkemize geldiği zaman doğal olarak birçok ihtiyaçlarını karşılamak arzusu içerisinde olacaklardır. Öyle ki tüm bu gereksinimlerinin en iyi şekilde karşılanması, tekrar tekrar ülkemizi tercih etmeleri açısından oldukça önemli olmaya başlayacaktır. Turizm sektöründe pek çok yatırımcılar bulunmakta ve hizmetlerini profesyonel doğrultuda sürdmürmektedir. Yatırımcılara bakıldığında ise şu şekilde bir sıralama yapmamız mümkün olacaktır;

  • Havayolları, Oteller
  • Tatil yerleri
  • Marinalar, demir yolları
  •  Devre mülk tesislerinde hizmet
  • Karayolları hizmetleri

 Yukarıda belirtmiş olduğumuz yatırım kanalları, Turizme büyük yönlü fayda sağlamayı başarmış durumdadır. Öyle ki tüm bu saymış olduklarımıza yönelik olarak yatırımlar yapılmaktadır. Üstelik bu yatırımlarında ardı arkası kesilmeden devam edilmektedir. Turizm yatırımları altlı, üstlü, destek yatırımları olarak sınıflandırmamız da mümkündür.

Ülkemizde Turizm Yatırımı Nasıl Yapılır?

Seyahat Acentası Açmak İstiyorum! | Yeni İş Fikirleri

 Turizm yatırımı nasıl yapılır, hangi yollar izlenmelidir bilinmesi icap eden bir konudur. Turizm yatırımında bazı dikkat edilmesi gereken hususlar söz konusu olabiliyor. Turizm yatırımı yapmayı düşünen kişiler bazı detaylara önem vermesi gerekecektir. Yatırım için öncellikli olarak bir arazi satın alımı gerçekleştirmeniz gerekecektir. Yatırımcıların mutlaka üzerinde durması gereken en önemli noktalardan biridir. Arazilerin aynı zamanda fiziksel özelliklere uygun olması gerekecektir. İmar kullanımının mutlaka Turizm kullanıma uygun olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Turizm yatırımı, önemli gelir kaynaklarından biri olmayı başarıyor. Bu sebepten dolayıdır ki ülkemizde pek çok yatırımcı artık Turizm sektörünü tercih etmektedir. Hiç kuşku yok ki dünyanın en iyi Turizm ülkelerinden biri olmaktayız. Hal böyle olunca da yatırımcıların mutlaka bu sektöre yönelmeleri gerekecektir.

Turizm Yatırım Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Turizm Acente Finans Yönetimi Programı Hayal Yazılım 0850 390 0404

Turizm yatırımı yapacak olanlar için yakından ilgilendiren bir başka konulardan biri Turizm yatırım belgesi olduğunu söylememiz gerekir. Bu belgenin yatırım yapmak amacıyla da alınması gerekecektir. Turizm işlerini gerçekleştirecek olanlarında mutlaka Turizm mevzuatına göre hareket et mesi gerekecektir. Ülkede nitelikli bir yatırımcı olduğunu en güzel şekilde ispatlamaya yardımcı olacak bir belgedir.

Belge, Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.  Belgeyi almak adına yatırımcılarında yapması gereken Turizm Bakanlığına müracaatlarını yapmaya başlamaları olacaktır. Böylelikle çok kolay bir şekilde başvuru sonrasında belgeyi alma hakkına sahip olurlar. Bu sayede yatırımlarınızı belge sonrasında daha kurumsal boyutta ilerletme şansına sahip olursunuz.

Tesislerde ki kalitenin istenen standartlara ulaşması açısından son derece önemli olacaktır. Bu yüzden dolayıdır ki belgenin sorunsuz bir şekilde başvurularak temin edilmesi gerekmektedir.

Turizm belgesi kimler alabilir sorusuna karşılık olarak, Turizm sektöründe hizmet faaliyetlerini yürütecek olan işletmelere verilir. Böylelikle işletmelerde artık Turizm sektörüne yönelik olarak Turizm mevzuatına uygun şekilde hizmet vermeye başlayacaktır.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir