Villada Balayı Tatili Yapmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Evlilik, mutlu bir birlikteliğin hayallerini kuran çiftlerin hayatındaki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Bu nedenle son derece büyük bir öneme sahiptir ve balayı ile taçlandırılmak istenir. Rutin bir tatil yerine harika ve unutulmaz bir balayı geçirmek isteyenlerin yeni gözdesi villada balayı tatili yapmak olmaktadır. Bu yazıda villada balayı tatili yapmadan önce bilmeniz gerekenler hakkında detaylı bilgiler verilecektir.

  • Karşılama

Tatil paketi alınırken veya rezervasyon yapılırken balayı olduğu belirtilirse ya da ilgili iletişim numarası aranarak otel çalışanlarına balayı olduğu iletilirse özel bir sunum hazırlanıyor. Villaya balayına özel olarak yatağa çiçekler seriliyor, içecekler bırakılıyor ve meyve sepeti gibi ikramlar bırakılıyor. Eşsiz doğa manzarası ve rüzgârın loş esintisi eşliğinde bu ikramların tadını çıkarmak kalıyor sizlere.

  • Kahvaltı Seçenekleri

Villada balayı yapmayı tercih edenler için harika lezzetlerden oluşan kahvaltılar villanın yakınlarındaki restoranlarda yer almaktadır. En gözde kahvaltı sofraları organik tarım ürünlerinden oluşmaktadır. Harika doğa manzarasına karşı muhteşem organik köy kahvaltısının tadına kolay kolay doyulmaz.

  • Havuzu Korunaklı Villalar

Son yıllarda havuzu korunaklı villaların daha fazla tercih edilmeye başlandığı gerçeği ile karşı karşıyayız. Bahçesinin içi ve havuzu dışarıdan görünmeyecek şekilde tasarlanan villalarda tüm dünyadan bir süreliğine bağlantınızı koparıp tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

  • Kış Aylarındaki Seçenekleriniz

Elbette her çift yaz aylarında evlilik yapamıyor. Bu nedenle kış aylarında düğün yapanlar için villada balayı tatili yapmak da hayal gibi gelebilir. Fakat ısıtmalı havuz sistemleri ile kışın villada balayı tatili yapmak mümkün oluyor. Eşsiz kış manzarası ve serinliğinde ısıtmalı havuzda balayı tatili keyfi kesintisiz yapılabiliyor.

  • Tatil Danışmanı

Villada balayı tatili yapmadan önce bilmeniz gereken konulardan birisi de danışman konusudur. Her bir çifte balayı tatilleri boyunca tatil danışmanı atanır.Tatil boyunca gerek tatil içeriği gerekse yakınlardaki eğlence mekanları, tarihi ve turistik yerler restoranlar gibi konular hakkında detaylı bilgiler tatil danışmanları eşliğinde edinilmektedir. Bu danışmanlar tatil öncesi ve esnasında her türlü konuda yardımcı olmaktadır. Tatil ve bölge hakkında önemli ipuçları ve öneriler paylaşarak tatili en iyi şekilde geçirmenize yardımcı olmaktadır.

  • Akşam Yemeği

Eşsiz bir deniz manzarası her dönemde oldukça caziptir. Özellikle balayı çiftleri için deniz manzaralı akşam yemeği bambaşka bir anlam kazanacaktır. Gün batımına karşı deniz manzarası ile akşam yemekleri ayrı bir lezzetli olacaktır. Villada değil de dışarıda yemek yemeyi tercih edenler tatil danışmanlarına sorarak kendileri için en uygun mekanı veya akşam yemeği seçeneğini kolaylıkla belirleyebilecektir.

  • Gelirken Yanınıza Almanız Gerekenler

Villada balayı tatili yapmadan önce bilmeniz gerekenlerden birisi de yanınıza almanız gerekenlerin neler olduğudur. Aslında villada balayı tatiline gelirken yanınıza almanız gerekenler için bir liste hazırlamaya gerek yoktur. Çünkü bir ev içinde bulunması gereken neler varsa neredeyse villada da bulunmaktadır. Bu nedenle özel şeyler dışında pek bir şey almanıza gerek yoktur.

Villada tatil yapmadan önce bilmeniz gerekenler hususunda genel bilgiler paylaşıldı. Huzurlu, sessiz, sakin ve dünyalık telaşelerden uzaklaşarak keyifli bir tatil geçirebilmeniz temennisiyle…

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir